+420-778005253 & +420-603785748 praha@mk-racing.cz

O NÁS

Jihokorejský výrobce pneumatik Hankook je sedmým největším výrobcem pneumatik na světě, dodávajícím pneumatiky do prvovýroby automobilkám jako je BMW, Mercedes-Benz, Audi, Ford, Honda, Nissan, Mitsubishi, Toyota, Opel, Seat, Volkswagen, Škoda a dalším.

Oficiální distribuce závodních pneumatik Hankook v České a Slovenské republice je společným projektem společností Hankook Tire Česká republika, GPD a.s. a MKR TRADING s.r.o. (vystupující pod obchodní značkou MK-RACING), což zákazníkům při nákupu závodních pneumatik poskytuje možnost plně využít nejvyšší možnou kvalitu služeb. Prostřednictvím flexibilního a osobního přístupu, skutečně odborného poradenství a profesionálního servisu přímo na závodech po celé České republice i na Slovensku, čerpá zákazník výhody neocenitelných dlouholetých zkušeností firmy MK-RACING ve všech disciplínách motorsportu, zároveň však podpořených distribučním a logistickým know-how a stabilitou velké distribuční společnosti GPD a.s., která je se svými více než 13.000m2 skladovacích prostor a ročním obratem přes 1mld. Kč, významným distributorem pneumatik v rámci celé střední Evropy a je také oficiálním dovozcem závodních pneumatik Hankook do ČR a SR. V zájmu zachování špičkové kvality poskytovaných služeb a odborného poradenství jsou v rámci distribuční struktury společnosti GPD a.s. závodní pneumatiky distribuovány výhradně koncovým zákazníkům a to výhradně prostřednictvím obchodní sítě MK-RACING.

Továrna Hankook Geumsan, Korea

Prodejní a montážní zázemí při rally, MK-RACING

Distribuční sklad Jihlava, GPD a.s.

Hankook představil první závodní pneumatiky před více než dvaceti lety již v roce 1992 a od té doby neustále pracuje na vývoji nových modelů, směsí a rozměrů pro všechny disciplíny automobilového sportu. Ať jsou to špičkové mezinárodní okruhové série DTM a ELMS, vytrvalostní 24-hodinové závody, formulový šampionát FIA F3 nebo mistrovství světa a Evropy v rallye WRC a ERC, jsou pneumatiky Hankook zásluhou jezdců, jakými jsou Xavier Pons (Ford Fiesta R5), Toni Gardemeister (Škoda Fabia Super2000), Andreas Mikkelsen (Ford Fiesta Super2000), Mattias Ekström (Audi A4 DTM), David Coulthard (Mercedes C AMG DTM), Ralf Schumacher (Mercedes C AMG DTM), Dominik Farnbacher (Ferrari F458 LMGT2) a mnoha dalšími, prezentovány na nejvyšších příčkách a díky jejich poznatkům jsou pneumatiky neustále vyvíjeny a zdokonalovány.

Široká nabídka modelů závodních pneumatik pod obchodním označením Hankook Ventus zahrnuje aktuálně pneumatiky v rozměrech od 13“ do 19“, v několika směsích, v suchém i mokrém provedení pro okruhové závody, závody do vrchu, asfaltové, šotolinové a sněhové rally, ale také tzv. track-day semi-slick pneumatiky s homologací do běžného provozu.

Kvalitu a spolehlivost pneumatik Hankook oceňuje již několik let i celá řada jezdců na českých a slovenských tratích se špičkovými vozy WRC, S2000, produkčními vozy, historickými vozy, formulovými vozy i vozy kategorie GT, mezi nimiž můžeme jmenovat například Jaroslava Orsáka, Martina Vlčka, Karla Trněného, Martina Hudce, Petra Trnovce, Tomáše Růžičku, Pavla Ševčíka, Jakuba Čapku, Břetislava Enge, Petra Němce, Petra Hejhala, Stanislava Budila, Petra Hustého, Jiřího Stránského, Anatoly Okoloviche, jezdce českých týmů, účastnících se vytvalostního seriálu 24H Series, jako například Scuderia Praha (Ferrari 458 Italia GT3) nebo RTR Projects (KTM X-BOW GT3) a mnoho dalších.